Lubisz robić zakupy? no właśnie, kto ich nie lubi. Chyba większość z nas lubi zrobić sobie mały prezent i tu nie chodzi tylko o kupowanie ubrań, ale także o inne rzeczy. Na przeszkodzie temu szaleństwu zakupowemu mogą nam jedynie stanąć kurczące się środki finansowe. Codziennie jesteśmy zachęcani, czasem nawet nie świadomi tego do kupna jakiejś rzeczy. Bilbordy, reklamy w telewizji, ogłoszenia w radiu, czy ulotki, to tylko nieliczny zestaw tego, co manipuluje nami do wydania pieniędzy. Trzeba być bardzo zapartym w sobie, aby nie skusić się na jakąś rzecz wydając resztę pieniędzy jaka nam pozostała.

Teraz wchodząc do sklepu można na samym wejściu zauważyć jak właściciele manipulują nami na wszelaki sposób, żeby tylko coś sprzedać. Od razu po przekroczeniu progu sklepu widzimy najlepsze i najbardziej atrakcyjne rzeczy w promieniu naszych oczu.
Czasami jest na przekór temu i przeważnie występuje to w hipermarketach, gdzie właściciele ustawiają najczęściej kupowane produkty na samym końcu sklepu, gdyż klient musi zwiedzić cały sklep, żeby znaleźć produkt. Sprawdza się to właśnie w dużych marketach, które są często odwiedzane przez masę ludzi.

Wyposażenie sklepów w porównaniu do zeszłych dziesięcioleci również się zmieniło. Już nie tylko wagi sklepowe są głównym wyposażeniem, ale również kasy fiskalne i czytniki kodów kreskowych, to obowiązujące urządzenia w niemal prawie każdym sklepie. Dzięki tym wynalazkom sprzedaż o wiele bardziej się skróciła, bo sprzedawca może w bardzo szybkim tempie skasować osobę kupującą. Dlatego stanie w długich kolejkach coraz bardziej zanika i możemy cieszyć się szybkimi i bezproblemowymi zakupami.